Bir kelebek vardır. Var oluşunu ve ömrünün kısalığını bilen bir kelebek bu! Kelebek ömrünün kısalığına aldırış etmeden kainatta “yaratıcı” nın ona verdiği yaşama hakkıyla gülümseyerek kanat çırpar. Ömrünün kısalığı değildir, onun için önemli olan “YAŞAMDA VAR OLMAKTIR”

İnsandır yaşamın içinde her şeyi kucaklayan…

Ve kainattaki her şeyin, onun emrine sunulan hayatın gerçeğidir…

Hayatın içine koşmak ve koşarken vazgeçmeden, yılmadan devam etmektir

önemli olan.

Hayatı yaşamaktır. Sonuca odaklanmadan, anın tadını doyasıya solumaktır varolmak.

Bir kelebek vardır. Var oluşunu ve ömrünün kısalığını bilen bir kelebek bu! Kelebek ömrünün kısalığına aldırış etmeden kainatta “yaratıcı” nın ona verdiği yaşama hakkıyla gülümseyerek kanat çırpar. Ömrünün kısalığı değildir, onun için önemli olan “YAŞAMDA VAR OLMAKTIR” onun sevdiği, arzuladığı yaşam denilen “sevgilinin” içinde kısa bir zaman bile olsa var olmaktır. Bir kelebek bilir kaderini; ama kısa ömrünün gerçeğine inat sevgiyle vardır. “OL” vazifesine hizmet eder ve bundan zevk alır.

Bir kelebek düşleyin, özgürlüğe kanat çırpan… varolan sevdasına doğru uçarken, etrafına saçtığı umutları düşünün. Her umudun bir rengi olsun… Bu renkler sonra birleşerek bir kelebek güzelliğinde yüreğinize sevgiyle konsun.

Eğer sizinde yüreğinize bir kelebek konmuş ise ruhunuz yani benliğiniz hep bir yerlerde aradığınız o mutluluğun aslında kendi içinizde olduğunu göreceksiniz. Bu renklerin her bir yansıması ruhunuzun güzelliğini açığa çıkaracak. Bu açılım ruhunuzun bedeninize yeniden yansımasına sebep olacak. Her gülüşünüz size ruhunuzdan bir armağan olacak. Bu armağan gözyaşlarınızı kolayca silecek. Yüzünüz tebessümlerinizle süslenecek ve bundan sonra her davranışınızda kendinizden emin olarak var olacaksınız. Beden diliniz önce kendinize sonra insanlara huzur verecek. Ve bundan sonra “AYNA” ya bakarken kendinize sevgiyle tebessüm edeceksiniz. Her tebessüm yaşamınıza gönderdiğiniz yeni bir mektupsa, kendinize yazdığınız her mektubu korkmadan biriktirmek sizin başarınız. Bu başarı var oluşunuzun göstergesidir.

Bu anlamda kelebek terapisi size yeni bir yön verecek. Terapi sürecinde korktuğumuz hatta bazen başaramadığımız yolculuğa yeniden çıkmak için cesaret verecektir. BU YOLCULUK KENDİ COĞRAFYANIZA YAPTIĞINIZ BİR FARKINDALIKTIR. Evet kendinizi ne kadar tanıyor ve ne kadar gerçekleştirebiliyorsunuz? Siz; size ait gizli güçleri ne kadar biliyorsunuz?

Kelebek terapisi sizi; size anlatırken, beden dilinizi, yazı karakterinizi, aynadaki bakışınızı, hep bir yerlere çizdiğiniz karmaşık o çizgileri hayata bakışınıza; kendinize, başkalarına yazdığınız mektuplar ile ruhsal derinliğinize yaptığımız HİPNOZ TERAPİSİYLE bir bütünlük oluştur. Beden diliniz ya da çizgileriniz sizin kendinize bile itiraf edemediğiniz bilinçaltınızdan gelen gizli mesajları kelebek terapisiyle çözüme kavuşturulur. Bütün bu süreç içinde “KENDİ FARKINDALIĞINIZI” keşfetmeye başlar ve eskisinden daha emin adımlarla hayat yolculuğuna devam edersiniz. Bu yolculuk esnasında kendinize söz hakkı tanırsınız. İçimizdeki o “Ben” i konuşturan sizsinizdir. İşte kelebek terapisi size bu anlamda rehberlik eder.

Kozadan hayatın içine atılan bir kelebek gibi korkmadan hayata devam edersiniz. Artık korkularınızın, endişelerinizin “Beni” olmak yerine var oluşunuzun anını yaşayan bir “Ben” olursunuz. Bilirsiniz kelebekler en çok karanlıklardaki ışıklara aşıktır. Işığa yaklaşınca yanacağını bilir; ama asla korkmaz. Çünkü bu yanış onu var eden hazdır. Bizi hayatın herhangi bir anında bekleyen hüzünleri, düşleri, yaşamları, umutları v.b. … düşünerek var olmak; yani yaşam sevincinizi kaybetmemektir. Hüzünlerinde sizin var olmanız için gerekli olduğuna inanır korku yerine sevgiye inanırsanız işte o an sizi hiçbir olay ya da olgu kolayca ruhunuza ve bedeninize zarar veremez.

Korkmayın! Sadece kendinize şu soruları sorun! Ben yaşamın içinde sevgiyle var olmaktayım; yada bir kelebek gibi ne kadar var olmak için cesaretliyim? Neden sevgiye ya da var olmaya kanat çırpmıyorum?

Kelebek terapisi kendinize bu soruları korkmadan sormanıza yardımcı olur. Cevabı bulacak olanda “SİZ” iniz… Kelebek terapisi; korkularınızın altında ezilmekten unuttuğunuz yaşama geri çağırarak kendinize gönderdiğiniz mesajları anlamlandırmanıza yardımcı olur. Eğer sizde yaşamın içinde kendi benliğinizle var olmak istiyor, olumsuz düşüncelerin etkisiyle hayatın anlamsız olduğunu düşünerek hayatın zevklerinden mahrumsunuz kelebek terapisiyle tanışın. Her aynaya baktığınızda kendinize tebessümle bakmak için kendi FARKINDALIĞINIZI keşfetmenize yardımcı olacak bu yöntemden yararlanmak istiyorsanız kelebek terapisini kendi hayatınıza tecrübe edin…

Çünkü “KELEBEKLER SONSUZA UÇAR…”

Sevgiyle ve huzurla kalın …..