Hepimizin bir hikâyesi, yaşanmışlıkları, acıları, kaygıları ve bazılarımızın üstesinden gelemediği, yaşam kalitesini engelleyen sorunları vardır. Peki neden bazen kendimize karşı acımasız, olumsuz bir tavır takınırız? Neden hayatın canımızı acıttığını ve bizde tamiri mümkün olmayan yaralar açtığını düşünürüz? Çünkü yoğun yaşam tempomuzun ya da kaygılarımızın bize unutturduğu bir gerçek vardır “KENDİ GİZİL GÜÇLERİMİZ”. Yaratıcının bizleri inşa ettikten sonra, dertlerimizle üzüntülerimizle ve savunmasızlığımızla bu dünyada çaresiz bıraktığını sanıyorsak aldanıyoruz. Farkında olmadan hayatımızı devam ettirdiğimiz bilinçaltımız, aslında kendimize dert etiğimiz ya da kendimizi güçlü hissettiğimiz her konuda bizi yönlendiren tetikleyen ve güdüleyen temel uyaranımız ve her daim bizimle birlikte.

bizler hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren iç dünyamızı da keşfetmeye başlarız. fakat çocukluğumuzdan bu yana yaşadığımız bazı olumsuzluklar kendi coğrafyamızdaki bu yolculuğumuzu sekteye uğratır . bizim biz olmamıza engel olur, psikolojik savunma mekanizmamızı zayıflatır ve sonunda yaşadığımız olumsuzluklarla baş edecek gücümüzün kalmadığına inanırız. Çünkü kendimizi yeterince tanıyamamış ve aslında neler başarabileceğimizi keşfedememişizdir.

Kelebek terapisi sizi; size anlatırken, beden dilinizi, yazı karakterinizi, aynadaki bakışınızı, hep bir yerlere çizdiğiniz karmaşık o çizgileri hayata bakışınıza; kendinize, başkalarına yazdığınız mektuplar ile ruhsal derinliğinize yaptığımız HİPNOZ TERAPİSİYLE bir bütünlük oluştur. Beden diliniz ya da çizgileriniz sizin kendinize bile itiraf edemediğiniz bilinçaltınızdan gelen gizli mesajları kelebek terapisiyle çözüme kavuşturulur. Bütün bu süreç içinde “KENDİ FARKINDALIĞINIZI” keşfetmeye başlar ve eskisinden daha emin adımlarla hayat yolculuğuna devam edersiniz. Bu yolculuk esnasında kendinize söz hakkı tanırsınız. İçimizdeki o “Ben” i konuşturan sizsinizdir. İşte kelebek terapisi size bu anlamda rehberlik eder.
Korkmayın! Sadece kendinize şu soruları sorun! Ben yaşamın içinde sevgiyle var olmaktayım; yada bir kelebek gibi ne kadar var olmak için cesaretliyim? Neden sevgiye ya da var olmaya kanat çırpmıyorum?

Kelebek terapisi kendinize bu soruları korkmadan sormanıza yardımcı olur. Cevabı bulacak olanda “SİZ” iniz… korkularınızın altında ezilmekten unuttuğunuz yaşama geri çağırarak kendinize gönderdiğiniz mesajları anlamlandırmanıza yardımcı olur. Eğer sizde yaşamın içinde kendi benliğinizle var olmak istiyor, olumsuz düşüncelerin etkisiyle hayatın anlamsız olduğunu düşünerek hayatın zevklerinden mahrumsunuz kelebek terapisiyle tanışın. Her aynaya baktığınızda kendinize tebessümle bakmak için kendi FARKINDALIĞINIZI keşfetmenize yardımcı olacak bu yöntemden yararlanmak istiyorsanız kelebek terapisini kendi hayatınıza tecrübe edin…

Temel Amacı ve Hedefi: bireyin bilinçaltındaki kodları harekete geçirerek kendisini tanımasını sağlamak ve hayatına devam ederken bu farkındalıklar doğrultusunda bilinçli bir yol çizmesine rehberlik etmek. Baş edilemez sanılan sorunların çözümünü, kendi derinliğinden çıkararak daha güçlü ve olumlu bir hayat felsefesi oluşturmak. Dış etkenlere karşı dayanıklı bir ruh yapısına kavuşmak.

Katılımcı Sayısı: Her Grup ortalama 10 kişi

Ücret: Her oturum 100 TL, Toplam 10 Oturum, 1000 TL
Programı Yürüten: Dr. Ali Altınkaya
Yer: Özel Lina Aile Danışmanlığı ve Psikoterapi Akademi

Kayıt İşlemleri ve Bilgi için Koordinatör Fatma Hanım : 0 332 3531272